Otsi:
Kontaktandmed  ·  Uudised  ·  Sündmused  ·  Pildigaleriid  ·  Dokumendiregister  ·  Teabenõue  ·  Sisukord
ÜldinfoKülaliseleElukoha registreerimineAlev tunnustabValimisedJuhtiminePõhimäärusArengukavaEelarve ja majandusaasta aruanneHaridusKultuur ja sportVändra maratonNoorsootööSotsiaaltööVändra TervishoiukeskusVändra Alevi HoolekandekeskusSA Vändra TervisekeskusTervishoidKeskkond, jäätmedVesi ja kanalisatsioonTeed ja tänavadEhitus ja planeerimineMittetulundusühingudHankedBlanketidTeenuste hinnadVändra Teataja 2015Virtuaalne fotonäitusAvalik kordPolitseiinfoBussiliiklusPangabussSaunTehnoülevaatusVändra 500Dokumendiregister ametnikule
«2017, November»
ETKNRLP
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   
Vändra 500
TRE Raadio Pärnu

Vändra Alevi Hoolekandekeskus

VÄNDRA ALEVI HOOLEKANDEKESKUS

Vihtra tee 4 Vändra alev 87701 PÄRNUMAA

Telefon: 449 5730
E-post: hoolekandekeskus@vandra.ee

Koduleht: http://vandrahooldekodu.eu

 

Juhataja Silje Lang

Mobiiltelefon: 5650 8026

E-post: silje.lang@vandra.ee

 

 Vändra Alevi Hoolekandekeskus osales LEONARDO Koostööprojektis 2009-0115-LEO04-PP-09 - EE+DE+CZ

LEONARDO Koostööprojekt 2009-0115-LEO04-PP-09 - EE+DE+CZ "TÄIENDKOOLITUSE KVALITEEDI ARENDUSEGA ühiselt parema sotsiaalse reaalsuse poole"

Täiendkoolituse kava

Projekti kokkuvõte 

Lisainformatsiooni võib küsida besserepflege@gmail.com.

Pildid projekti töörühma kohtumiselt Vändras

EL Leonardo da Vinci programm toetas praktikat

 

Vändra Alevivalitsuse Hoolekandekeskuse kaks töötajat sooritasid EL Leonardo da Vinci programmi toetusel erialaste oskuste ja töövõtete täiendamiseks välispraktika eakate ja vanurite kõrge hooldustaseme poolest tuntud sotsiaalriigis Saksamaal. Praktika toimus 26. oktoobrist – 9. novemberini 2008 ühe Saksa suurima hoolekandeorganisatsiooni AWO Bad Doberani maakonna tütarorganisatsiooni kaasaegse sisustuse ja kõrge teeninduskvaliteediga seenioride keskuses „Haus am Wesenberg“.

Praktikandid tutvusid seenioride keskuse töökorraldusega, töötasid kohalike hooldajate juhendamisel abivajajatega – abistasid toitmisel, hooldamisel, vaba aja sisustamisel, jalutamisel, erinevates tegevusteraapia tundides - tutvusid ja õppisid kasutama uudseid abivahendeid. Tutvustanud praktikalt kaasa toodud teadmisi ja oskusi kolleegidele rakendavad praktikandid kogetut oma igapäevases töös nii praegusel töökohal kui eriti 2009. aastal valmivas uues Hoolduskeskuses, mille tarvis on soetanud juba praktika käigus tundma õpitud kaasaaegseid hooldusabivahendeid.

Lisaks erialaste teadmiste ja oskuste süvendamisele avardas elamine ja töötamine välismaal osalejate silmaringi, ettevõtlikkust ning saksa keele oskust. Projektipartnerid on otsustanud projekti raames loodud koostöösidemeid jätkata.

Vaata pilte

 

 


 

Vändra Hoolekandkekeskuse töötajad viibisid EL kutseharidusalase koostööprogrammi Leonrado da Vinci projekti raames kolmenädalasel praktikal Saksamaal

13. jaanuar 2011

Vändra Hoolekandkekeskuse töötajad Silje Lang ja Terje Ninn viibisid EL kutseharidusalase koostööprogrammi Leonrado da Vinci projekti raames kolmenädalasel praktikal Saksamaal . Praktika viidi läbi Kröpelini Seenioride Keskuses ajavahemikul 15. november kuni 5. detsember 2010.

Praktika eesmägriks oli töö dementsete hooldusalustega, uudsete töö- ja teraapiavõtete tundmaõppimine, kogemine ja omandamine praktilises töös. Osalejaid kaasati praktikaettevõtte igapäevatöösse, tutvuti vastuvõtva partneri töömeetodite ja vahenditega. Praktikandid omandasid teadmisi Eestis vähetuntud bazaalstimulatsioonist ja selle rakendamisest igapäevatöös.

 

Vaata pilte

Vändra Alevi Hoolekandekeskuse hooldajad LEONARDO Õpirände projektiga 2011-0019-LEO02-PLM-04 praktikal Tšehhimaal

18. mai 2012

Elukestva õppe programmi (Lifelong Learning Programme, LLP) Leonardo da Vinci allprog-rammi raames on toimunud juba aastaid Vändra hooldekodu töötajate nii teoreetiline kui praktiline koolitus Saksamaal ja Tšehhis. 14.-28. november 2011 viibisid projekti raames kahenädalasel praktikal Tšehhis Plzeni linna Caritase vanurite hooldekodudes hooldajad Eha Lelov ja Piret Veersalu.

Praktika eesmärgiks oli tõsta nii isiklikku kui hooldekodu hooldusalast kvalifikatsiooni saada ülevaate eakate hoolduse korralduses Tšehhis, täiendada praktilisi hooldustöö oskusi, eriti dementsushoolduse ja basaalstimulatsiooni meetodi rakendamisel. Lisaks oli praktikal osalenud hooldajatel võimalik tutvuda ka kohaliku kultuuri, kommete ja inimestega. Hooldajate praktikal omandatud oskusi tunnustati partneri tunnistuse ja Õpirände Europassiga.

 

Tšehhis saadud teadmisi ja kogemusi on jagatud nii oma hooldekodu töötajatele, teistele huvilistele kui ka laiemale üldsusele:

  • 15.detsembril 2011 külastasid Pärnu Haigla hooldusraviosakonna töötajad hoolekandekeskust, nii Tiiu Ling kui ka Silje Lang tutvustasid Tšehhi praktikal saadud teadmisi ja kogemusi;
  • Tiiu Lingi artikkel Vändra Teataja 2012 aasta jaanuarinumbris lk 4 http://8839231.la01.neti.ee/FB/vandra1_4___.pdf (see link on sul siis tegelikult juba olemas), kus tutvustatakse põhjalikult Leonardo koostööprojekti ja Tšehhi praktikat;
  • 21.märtsil 2012 toimus Vändra Alevi Hoolekandekeskuses projekti „Ühenduste ja vabatahtlike võimalused sotsiaalvaldkonna edendamisel Pärnumaal“ raames Pärnumaa vabatahtlike kokkusaamine, kus Silje Lang andis muuhulgas infot Tšehhi praktika kohta. Vt ka artikkel Pärnu Postimehes http://www.parnupostimees.ee/797336/vabatahtlike-sotsiaaltoo-vajab-ettevalmistust/  

Vaata pilte