Otsi:
Kontaktandmed  ·  Uudised  ·  Sündmused  ·  Pildigaleriid  ·  Dokumendiregister  ·  Teabenõue  ·  Sisukord
ÜldinfoKülaliseleElukoha registreerimineAlev tunnustabValimisedJuhtiminePõhimäärusArengukavaEelarve ja majandusaasta aruanneHaridusKultuur ja sportVändra maratonNoorsootööNoortekeskusAjaluguKodukordPõhikiriProjektidPildidArhiivSotsiaaltööVändra TervishoiukeskusTervishoidKeskkond, jäätmedVesi ja kanalisatsioonTeed ja tänavadEhitus ja planeerimineMittetulundusühingudHankedBlanketidTeenuste hinnadVändra Teataja 2015Virtuaalne fotonäitusAvalik kordPolitseiinfoBussiliiklusPangabussSaunTehnoülevaatusVändra 500Dokumendiregister ametnikule
«2017, Detsember»
ETKNRLP
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Vändra 500
TRE Raadio Pärnu

Vändra Alevi Noortekeskuse ajaloost

 

Vändra alevivanem Toomas Sontsi poolt märtsikuus 2003 algatatud Vändra alevi kultuuriprojekti raames, mille lõppeesmärgiks oli Vändra alevisse piirkondliku kultuuri- ja spordikeskuse loomine, sai alguse idee, et nimetatud projekti baasil võiks luua Vändra alevisse ka avatud noortekeskuse. Noortekeskus oleks kohaks, kus lapsed ja noored saaksid soovi korral võimaluste piires ka kooliväliseIt aega veeta ning selle tegevuses oodatakse eelkõige noorte endi algatusi ja tegutsemistahet.

Nimetatud idee saavutas ka alevi esindusorgani poolehoiu ning alevivalitsus hakkaski tegutsema selles suunas, et kavandatut järk-järgult ellu rakendada.

Noortekeskuse tegutsemiseks vajalik ruum leiti Vändra kultuurimaja hoone kõige kõrgemal korrusel, mis seni seisis tühja ning kasutuna, kuid mis oma suuruse poolest sobis vähemalt esialgu noortekeskuse nn.staabiks imehästi. Et ruum oli äärmiselt kõrge, leiti sellele ehituslik lahendus ruumi kahele tasapinnale jagamise teel, mis omakorga avardas ruumi võimalusi veelgi. Kiirelt leiti grupp agaraid noori, kes olid peale kooli valmis ruumi koristama ning ehitustöödeks ette valmistama. Noortegruppi juhendas Kati Jürs, kes koordineeris aktivistide tegevust ja tõi nende ideid ja probleeme omavalitsuse ette. Neist noortest saigi loodava noortekeskuse aktiivgrupp, kes ka noortekeskuse käivitumisel keskuse tegevust koordineerisid ja omavahel lahtiolekuaegadel valvekordi ja vastutust jagasid.

Esimesteks noortekeskuse aktivistideks olid:

Anett Põld, Arnis Elvet, Egon Sumre, Jorma Jürimäe, Kaidi Feldmann, Kati Liiv, Maarja Müür, Mikk Mäesalu, Rivo Schultz ja Reigo Reiberg.

Juulikuus 2003. aastal osales Vändra alev Pärnu maakonna avatud noortekeskuste projektikonkursil, et saada oma projektile ka Maavalitsuselt väike rahaline toetus. Nimetatud projektitaotluse rahuldamisega käivitus septembrikuust 2003 noortekeskuses tegelik töö. Juhendajaks noortele oli kuni 2003 aasta lõpuni Kairi Hiis.

Tehtud töö tunnustamiseks võimaldas Vändra alevivalitsus oma noortel osa võtta Saksamaa, Prantsusmaa ning Eesti (osales ainult Vändra alev) rahvusvahelise ühisprojektina juulis 2004 korraldatud laagrist Mecklenburg  Vorpommeri Liidumaal. Nimetatud laager kestis 12 päeva ning selles osales enamus noortekeskuse aktiviste.

2004. aasta algusest kuni 2004. aasta septembrikuuni koordineerisid noortekeskuse sisulist tööd alevivalitsuse ametnikud Piret Müür ja Kristel Jaakson. Alates 2004. aasta septembrist kuni 2007. aasta suveni oli  noortekeskuse juhendajaks Vändra alevi noorsootööspetsialist Pille Perner.

2005. aastal soetas noortekeskus endale helitehnika, millega saaks parandada pidude kvaliteeti.

24.07.-06.08.2005 reisisid noortekeskuse liikmed saksamaale Kühlungsborni linna projekti raames “HALLO TERE TULEMAST”

2007. aasta asus tööle uus noorsootööspetsialist Timo Tints, kes peale noortekeskuse juhtimise aitas rajada uue võrkpalliplatsi.

16-28 juuli 2007. aastal käisid noored prantsusmaal Loriendis projekti raames ´´Mieux vivre ensemle´´ s.t. ´´Koos elades on parem´´

2010. aastal, peale Timo Tintsu lahkumist, võttis noortekeskuse juhtimise üle Virgo Mäger.

2011. aasta sügisel läksid 2 noort Martin Sempelson ja Britt Vaino alevivanema Toomas Sontsi jutule, et avada noortekeskus vanas lasteraamatukogus, mis oli juba ammu plaanis olnud. Saades alevivanemalt positiivse vastuse, hakkasid noored kohe tegutsema. Oktoobrikuu vaheajal kutsus Martin appi oma sõbrad ja tuttavad (Toomas Lumi, Britt Vaino, Mattias Müür, Hanna Valk, Kelly Sumre, Kevin Kuljaiev, Kertu Purkart, Getter Lindre, Ragnar Randviir ja Ats Paberits), kelle abiga puhuti vanasse raamatukogusse uus elu sisse. Remonti toetasid K-Rauta, Remont ja Viimistlus, perekond Sildoja, Harald Valk, Reeta Sempelson, Vändra Alevivalitsus, perekond Lumi, Piret Müür. Suur aitäh Teile! Loomulikult täname ka kõiki noori, kes aitasid. 17 novembriks oli raamatukogus saanud noortepärane koosviibimis koht.

19. novembril avati pidulikult Vändra noortekeskuse uksed, mis sai kohe alguses populaarseks koosviibimis kohaks. Aastaga on noortekeskust külastatud üle 3500 korra, mis näitab selle maja tätsust Vändra elus. Peale ajaveetmis kohana on noortekeskus korraladanud ka mittmesuguseid koolitusi ja pidusi, mis on kindlasti harinud ja lõbustanud Meie Vändra noortele.

Peale avamist tehti noortekeskusele oma mittetulunduühing MTÜ Vändra Noored, mille juhatusse kuuluvad kolm isikut Martin Sempelson, Geili Pais ja Ats Paberits. Nende ülesandeks on kordineerida MTÜ rahalist poolt ja aidata noortekeskuse liikmetel korraldada üritusi.

2011. aasta lõpu seisuga on noortekeskuses 29 liiget, kellest 12 noort on valves ja korraldavad Vändra noortele üritusi. Tänu neile suudame hoida noortekeskust lahti esmaspäevast reedeni kella 16.00 kuni 20.00. Tänu neile suudame korraldada igas kuus vähemalt ühe sündmuse.

Vändra noored äratasid endise raamatukogu ellu!

17. november 2011

Vana lasteraamatukogu (Vana tn 70) on kohandatud nüüd uueks noortekeskuseks.
Alevil on olnud plaan juba paar aastat avada uus noortekeskus,kuid   noorsootöötaja puudumise ja suurte projektite tõttu pole seda jõutud teha. 

Alles kuu tagasi tuli meile, Vändra noortele mõte, et ka siin võiks olla mõni tore kokkusaamis- ning vabaaja veetmise koht.   Päev enne viimast koolipäeva läksid Marin Sempelson ja Britt Vaino alevivanema jutule. Rääkides plaanist luua koht noortele, kus peale kooli veeta kvaliteetset aega sõpradega. Alevivanem oli mõttega nõus ja peale viimast koolipäeva käisime ruume vaatamas. Ruumid olid vana raamatukogu nägu ja kappe täis, kuid laupäeval hakkasime plaani pidama ja esmapäeval saimegi remondiga alustada.  Nii mõnelegi oli see  lõbus vaheaeg, kus  ei pidanud kodus arvutis istuma, vaid sai sõpradega remonti teha.


Meie eesmärgiks on tuua noored kokku ja teha midagi toredat. Enamasti veetsid noored aega Konsumi juures ja tanklas.


Kohalike inimeste toetusel tegid noored ära vanades ruumides remondi, mille käigus lõid nad maja värvidega särama. Ruumid said oma kujunduse noorte ideedest, sellepärast on see maja julge ja rõõmus – ise tehtud hästi tehtud!


Hädavajalikud tööd on tehtud ning nüüd võime oma „perega“ sinna ametlikult sisse kolida.

Remonti toetasid K-Rauta, Remont ja Viimistlus, perekond Sildoja, Harald Valk, Reeta Sempelson, Vändra Alevivalitsus, perekond Lumi, Piret Müür. Suur aitäh Teile! Loomulikult täname ka kõiki noori, kes aitasid.

Uue noortekeskuse pidulik avamine toimub 19. Novembril kell 16.00.  Noortekeskuses on võimalik mängida lauatennist, piljardit, erinevaid lauamänge, võimalik kuulata muusikat ja ka lihtsalt oma vaba aega sisustada. Nädalalõppudel hakkavad seal toimuma erinevad teemaõhtud (filmiõhtud, piljarditurniirid) milles saavad kaasa lüüa kõik soovijad.

Loodame, et saame olla Vändra noorte arengule suureks toeks.

 

Vändra noored olete oodatud Noortekasse oma vaba aega sisustama! Paku ka ise julgelt välja oma ideid, mida noortekas saaks Vändra alevi noorte vaba aja sisustamiseks ära teha!

 

Martin Sempelson ja Kertu Purkart

 

Vaata pilte