Otsi:
Kontaktandmed  ·  Uudised  ·  Sündmused  ·  Pildigaleriid  ·  Dokumendiregister  ·  Teabenõue  ·  Sisukord
ÜldinfoKülaliseleElukoha registreerimineAlev tunnustabValimisedJuhtiminePõhimäärusArengukavaEelarve ja majandusaasta aruanneHaridusKultuur ja sportVändra maratonNoorsootööNoortekeskusAjaluguKodukordPõhikiriProjektidPildidArhiivSotsiaaltööVändra TervishoiukeskusTervishoidKeskkond, jäätmedVesi ja kanalisatsioonTeed ja tänavadEhitus ja planeerimineMittetulundusühingudHankedBlanketidTeenuste hinnadVändra Teataja 2015Virtuaalne fotonäitusAvalik kordPolitseiinfoBussiliiklusPangabussSaunTehnoülevaatusVändra 500Dokumendiregister ametnikule
«2017, Detsember»
ETKNRLP
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Vändra 500
TRE Raadio Pärnu

Noortest ajakirjanduses

 

Vändras jääb laisk noor tegevuseta 24.05.2006  Siim Ratassepp Pärnu Postimees

 

Skate-pargid ehitati noorte ettevõtmisel 26.05.2006 Pille Rõivas  Äripäev Online 

 

 

Noortelaager Rostocis

 

Selle aasta rahvusvahelise projekti raames korraldati noortelaager Saksamaal Läänemere-äärses Rostocki linnas.

Reisile suundus 10-liikmeline noortegrupp Vändrast. Gruppi kuulusid: Egle Enkvist, Anne Lumi, Pille-Riin Hirv, Villem Viik, Rasmus Iila, Merlin Kirkmann, Rahel Kuldkepp, Merilyn Taul, Argo Aasmaa ja juhendaja Linda Koppel. Meiega liitus reisijuht Heidi Sõerde koos oma kahe pojaga Tallinnast.

Berliini saabusime lennukiga 28. juuli öösel, kus olid meil vastas AWO laagri inimesed. Sellele järgnes 4 tunnine sõit Berliinist Rostocki. 13 päeva jooksul oli plaanis: Neptuni pidu, mandala joonistamine, lõkkeõhtu, linnaralli, ilupäev, spordipäev, tervislik toitumine ja jooga. Meie noored võtsid aktiivselt osa nii mandala joonistamisest, ilupäevast kui ka joogast. Ilupäeval lasid näomaski endale teha ka poisid.

Esimesel päeval tutvusime laagri ja ümbruskonnaga. Samas laagris oli ka grupp saksa noori, kes olid 7.-14.aastased. Nendega tutvust teha oli üsna keeruline, kuna meie noored ei rääkinud saksa keelt ning ka enamus saksa noori ei rääkinud inglise keelt. Saime nendega aga siiski üpris headeks sõpradeks. Järgmistel päevadel külastasime korduvalt Warnemündet, kus käisime rannas ja sõitsime ekskursioonilaevaga ja mis kõige parem, seal oli ka vana hea Mc Donalds. Rostockis tutvusime linnaga ja käisime loomaaias, mis oli avar ja loomasõbralik. Näha sai seal nii pingviine kui laamasid. Lähim rand asus 15 minuti jalutuskäigu kaugusel ning rannaskäik kujunes meil igapäevaseks tegevuseks.

Kokkuvõtvalt võib öelda, et saime meeldivaid kogemusi suhtlemisel saksa noortega ja kohalike inimestega. Laagris veedetud aeg oli väga huvitav ja meeldejääv kõigile reisil viibinutele.

 

Linda Koppel

Õpilasmalev 2005

1 / 16 jargmised
1 / 16 jargmised

4H-kad Tootsis spordipäeval

1 / 3 jargmised
1 / 3 jargmised