Otsi:
Kontaktandmed  ·  Uudised  ·  Sündmused  ·  Pildigaleriid  ·  Dokumendiregister  ·  Teabenõue  ·  Sisukord
ÜldinfoRahvastikAjaluguKaartVapp ja lippKoostööTähtsad telefonidEttevõtlusTööpakkumisedKülaliseleElukoha registreerimineAlev tunnustabValimisedJuhtiminePõhimäärusArengukavaEelarve ja majandusaasta aruanneHaridusKultuur ja sportVändra maratonNoorsootööSotsiaaltööVändra TervishoiukeskusTervishoidKeskkond, jäätmedVesi ja kanalisatsioonTeed ja tänavadEhitus ja planeerimineMittetulundusühingudHankedBlanketidTeenuste hinnadVändra Teataja 2015Virtuaalne fotonäitusAvalik kordPolitseiinfoBussiliiklusPangabussSaunTehnoülevaatusVändra 500Dokumendiregister ametnikule
«2017, Detsember»
ETKNRLP
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Vändra 500
TRE Raadio Pärnu

Ettevõtlus

Vändra alev on Pärnu maakonna üks tõmbekeskusi, kuhu on koondunud ka piirkonna suuremad ettevõtjad. Kui vanasti seostati Vändrat ainult  Mistra vaipadega, siis tänaseks on alevi ettevõtlusmaastik väga erinev. Siin on olemas leivatööstus, toodetakse elektroonikatooteid, tekke ja patju, käsitsi kootud vaipu, töödeldakse puitu ja metalli, teritatakse lehtsaagisid jne.

Vändra alevi ettevõtlust iseloomustavad pikad traditsioonid, pidev areng,  koostöö välispartnerite, haridusasutuste ja omavalitsusega. Ettevõtted on pidevalt investeerinud oma tootmishoonetesse ja tehnoloogiasse. Töötajatele on loodud head olme- ja töötingimused. Suuremad ettevõtted baseeruvad põhiliselt väliskapitalil ja on orienteerunud oma toodangu ekspordile –  AS Wendre oma tekstiilitoodetega ja MS Balti Trafo OÜ väiketransformaatorite ja induktiivkomponentidega. Valley OÜ on seevastu ainult Eesti kapitalil põhinev ettevõte, mille toodangut - naturaalseid käsitöövaipasid, müüakse rohkem välismaal kui Eestis. Tänu õigetele majanduslikele otsustele suutsid meie ettevõtjad jääda ellu ka raskel majanduskriisi perioodil.

Ettevõtjad on andnud oma panuse ka piirkonna atraktiivsemaks muutmiseks. Koostöös alevivalitsusega on tehtud teoks erinevaid projekte, millest suuremad olid EAS-i toetusel Vihtra tee ääres oleva tööstusküla veetrasside, kõnnitee ja tänavavalgustuse ehitamine ning alevi keskuse inimsõbralikumaks muutmine. Ettevõtjad on toetanud meie spordiklubisid, aidanud rajada mänguväljakuid, pakkunud suvekuudel tööd noortele ja olnud headeks koostööpartneriteks õpilasmaleva rühmadele töö pakkumisel.

Kui aastaid tagasi ühendas piirkonna ettevõtjaid Vändra Ettevõtjate Koda, siis peale selle tegevuse soikumist jätkas ettevõtjate päeva korraldamise traditsiooni Vändra Alevivalitsus. Viimastel aastatel on seda tehtud koostöös Pärnumaa Ettevõtluse Arendamise Keskusega.

 

Ettevõtted Vihtra teel (Foto Jaanus Luberg)